U bevindt zich hier: Home » inspiratie » creatief » Bloemen en bladeren drogen doe je met deze tips

Bloemen en bladeren drogen doe je met deze tips

door

Bloemen en bladeren drogen doe je met deze tipsBloemen en bladeren drogen doe je met deze tips. Met Silica-gel (korrels) kan je allerlei bloemen ‘eeuwig’ laten bloeien. Silica gel korrels is een droogmiddel samengesteld uit kristallen en is sterk water-absorberend. Gebruik verse bloemen, die blijven het mooiste en als je zelf bloemen plukt, doe dat dan op een zonnige dag, dan zijn de bloemen het minst vochtig.

Bloemen en bladeren drogen

  1. Leg op de bodem van een ondiepe luchtdichte bak een laag Silica-gel korrels van 5 cm hoog
  2. Snij de stengel af op 5 cm van de bloem.
  3. Zet de stengel in de bak en de onderste bloemblaadjes dienen op de silica-gel te rusten.
  4. De bloemen (bladeren) mogen elkaar niet raken
  5. Strooi nog wat korrels voorzichtig tussen de bloemblaadjes. Werk van onder naar boven, zodat ze niet beschadigen. Doe dit totdat de bloemen net bedekt zijn. Doe de bak dicht en plak plakband om de rand van de deksel. Dus luchtdicht!!!
  6. Na 1 week haal je voorzichtig de korrels weg. De bloemen zijn droog en bros, dus een voor een en met heel veel aandacht haal je de bloemen te voorschijn.
  7. Wil je met de bloemen een boeket maken dan maak je een kunststengel. Doe om ieder gedroogd stengeltje een stuk ijzerdraad en met groen plakband vasthechten.
  8. Je kan de bloemen fixeren. Dit is te koop in de hobbywinkel.
  9. De silica-gel kan je opnieuw gebruiken door een half uur in de oven te verhitten, zodat de korrels weer kleur krijgen. Bewaar ze in een luchtdichte doos.

Gerelateerde artikelen

1 reactie

engelinde december 3, 2018 - 12:39 am

Bloemen kun je ook goed drogen in de waspoeder!

Reageer

Laat een reactie achter

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Adblocker gevonden

Hobby.blogo.nl is een gratis website. We kunnen deze gratis aanbieden omdat we advertenties op onze website hebben. Zou je je Adblocker uit willen zetten? Dank voor je begrip.