Eigen foto of met een zelfgemaakt ontwerp op de computer printen strijken met transferpapier (soms ook T-shirttransfers) op de stof. Dat is o.a. te koop bij de Hema, maar ook bij de betere kantoorboekhandel, bij computerzaken waar ze printer supplies verkopen, etc. Het is te krijgen van het merk Easy-computing en zo nog wel meer merken. Let wel op dat je het in spiegelbeeld uitprint (zeker belangrijk met tekst).
LET OP: Er zijn twee soorten in de handel t.w. te gebruiken bij lichte of donkere kleuren stof en het gaat het best bij katoen. Het is binnenstebuiten wasbaar op 40 graden.
Plaatjes kun je scannen, van internet downloaden of je kunt digitale foto’s gebruiken. Voor het bewerken kun je bijvoorbeeld de gratis Ultimate Paint en Ultimate FX gebruiken of the GIMP, zie freeware-grafisch.pagina.nl
Eigen foto en tekst op stof strijken
Tips voor transferpapier :
- transferpapier (soms ook T-shirttransfers
- knip de print langs de rand uit, anders krijg je zo’n witte plakrand op het kledingstuk
- op witte kleding kan het dus wel dat je een stukje wit laat
- laat je kinderen zelf een tekening maken op de computer en print dat uit voor vader/moeder/opa/oma dag en strijk het op een t-shirt
- bij het opstrijken niet te lang het strijkijzer er op laten staan, anders kleurt het een beetje gelig
- kledingstuk altijd van te voren wassen, i.v.m. hechting
- kledingstuk na opstrijken niet meer in de droger doen
- strijk het kledingstuk daarna altijd binnenstebuiten, anders zit je leuke afbeelding op het strijkijzer.
Transferpapier
Je dient het motief op het kledingstuk te leggen en dat af te dekken met bakpapier, dan 10 -12 sec. krachtig en met draaiende bewegingen over het motief strijken en tenslotte met de punt van het strijkijzer over de randen strijken. Bakpapier verwijderen, stof laten afkoelen en dan het dragerpapier gelijkmatig verwijderen.
Dan fixeren: bedek het zichtbare motief direct met een vel bakpapier en maak gedurende 10-12 sec. draaiende bewegingen met het hete strijkijzer. Geen druk uitoefenen. Door te fixeren verwijder je overtollige inkt en verbetert de conditie voor het wassen van het textiel. Verwijder na 2 a 3 sec. het nog hete bakpapier gelijkmatig van de stof. In plaats van met bakpapier zou het ook goed moeten gaan met keukenpapier.
Als het gelig wordt heb je het te warm gestreken of binnen 24 uren gewassen of niet binnenstebuiten gewassen. Bedrukte stoffen met veel inkt dienen bij voorkeur de eerste keer met het voorwas programma te worden gewassen.
65 reacties
Ik snap niet hoe je vanuit “Word” een foto + tekst naar “Paint” kunt verplaatsen om de afbeelding in spiegelbeeld kunt zetten.
Kan iemand mij dat uitleggen s.v.p.?
Super bedankt,
Mvg.
Marjolein
“strijk het kledingstuk daarna altijd binnenstebuiten, anders zit je leuke afbeelding op het strijkijzer.”
Vandaar dat een vaag spiegelbeeld afdruk op de rugzijde van je t-shirt beter staat dankzij het binnenstebuiten strijken he?
Je maakt alles gewoon in Word, zoals je het wilt hebben. Daarna open je het programma Paint (start >alle Programma’s >bureauaccessoires >Paint), daarna ga je terug naar Word, onder bewerken klik je op alles selecteren(CTRL+A) en daarna weer onder bewerken voor kopieren(of CTRL+C)
vervolgens ga je naar Paint en onder bewerken vind je plakken (CTRL+V). Dan ga je bij Paint naar afbeelding, kies dan voor spiegelen of draaien (CTRL+R) en je afbeelding is gespiegeld.
Alles wat ik tussen haakjes heb gezet, kun je intoetsen als je het niet kan vinden. Succes !!
Afbeelding selecteren en dan rechter muisknop kopieren, Dan ga je naar paint toe en ga je naar bewerken en druk je op plakken… daarna kun je het plaatje spiegelen onder het kopje afbeelding
Groetjes Anja
Hey als je er een tekst op wilt maken moet je al die letters dan uitknippen of kan je het hele vel op het t-shirt leggen en het strijken?
groetjes Saskia
@Saskia. Staan de letters in goede volgorde en op de juiste hoogte, strijk dan in een keer de letters op je shirt. Wil je er zelf een volgorde in aanbrengen of zelf de indeling van de letters bepalen, doe het dan letter voor letter.
Prima site !
Hoe moet je in spiegelbeeld printen??
@Yvonne. Je maakt alles gewoon in Word, zoals je het wilt hebben. Daarna open je het programma Paint (start >alle Programma’s >bureauaccessoires >Paint), daarna ga je terug naar Word, onder bewerken klik je op alles selecteren(CTRL+A) en daarna weer onder bewerken voor kopieren(of CTRL+C) vervolgens ga je naar Paint en onder bewerken vind je plakken (CTRL+V). Dan ga je bij Paint naar afbeelding, kies dan voor spiegelen of draaien (CTRL+R) en je afbeelding is gespiegeld. Alles wat ik tussen haakjes heb gezet, kun je intoetsen als je het niet kan vinden. Succes !!
Kan je de afbeelding die je op je shirtje gestreken hebt ook eraf krijgen?
Zo ja hoe?
Alvast bedankt,
groetjes marianna
Ik heb een probleem het uitprinten en strijken gaat allemaal wel, maar mn printer print t zo uit dat als ik het er opgestreken heb het een zwart plaatje is.
Ik heb een HPdeskjet 5550, is hier niet een programmatje voor zodat ie het wel goed doet of moet ik echt een oude printer hebben om het uitteprinten??
Hopelijk kunnen jullie mij hier bij helpen:)
Alvast bedankt
Ralf
Hoe krijg je de tekening er terug af?
Het lijkt toch vrij simpel…een eigen afbeelding op een shirt maken. Ik ben al een aantal jaren aan het werk met transferpapier en geef dan ook de volgende tips. (ik heb zelf al een aantal shirts in de vuilnisbak kunnen gooien…)
Er is een heel groot verschil in kwaliteit transferpapier van de verschillende aanbieders! De duurste is ook zeker niet altijd de beste!
Bij donkere stoffen dien je in ieder geval het juiste transferpapier te hebben en dit moet doorgaans NOOIT in spiegelbeeld geprint worden.
Wil je letters hebben op een donker shirt dan moet je de letters afzonderlijk uitsnijden of je moet het mooi vinden dat de letters in een wit vlak staan (of gekleurd als je dit zelf ook aanpast in je ontwerp)
Bij transferpapier voor lichte stoffen is het resultaat vaak glanzend (houdt dus niet heel veel marge om je afbeelding en snij het netjes uit omdat dit altijd vaag te zien blijft)
Om de afbeelding mat te maken kun je een wit vel papier op je afbeelding leggen en dit nogmaals strijken. Verwijder dit papier echter direct anders blijft het plakken.
Er werd ook gezegd dat de afbeelding op het rugpand te zien is na het binnenstebuiten strijken, dit heeft vaak te maken met het feit dat de print in eerste instantie (dus bij het aanbrengen) niet goed gefixeerd is!
Een afbeelding is maar op 1 manier te verwijderen…eruit knippen
Ik zag dit idee in een tijdschrift staan, heb het allemaal net ingekocht dus ga het binnenkort proberen, ben zeer benieuwd!
@Paulien. Hou je ons op de hoogte?
Heb m’n spullen nu allemaal binnen. Maar op de beschrijving van Hema staat dat je bakpapier moet gebruiken??? Voor het fixeren ofzo. Doen jullie dat ook?
Oja ik zie het net staan…
@Paulien. Stuur je een foto naar mijn email???
Heb dus al 1 gemaakt maar er zaten wat kleine gele vlekjes op (van de strijkijzer) Geprobeerd er af te krijgen maar het plaatje gaf kleur af…:-S En nog een vraagje, hoe kan het dat het bakpapier blijft plakken?
Hallo!
Weet iemand of je met transferpapier ook op canvasdoek kan strijken (al in lijst, zoals je nu in de winkel kunt kopen)??
misschien stom vraagje maar hoe warm moet je strijkijzer zijn???
Kun je ook afbeeldingen op rolgordijnen strijken?
@Claudia. Daar heb ik geen ervaring mee, wellicht reageert er een bezoeker met ervaring. Ik zou zeggen, probeer het eerst op een los stukje van het rolgordijn (mits je dat natuurlijk hebt).
Wat voor materialen zijn allemaal geschikt op iets op te strijken? Ik lees dat katoen het beste werkt maar kan ik bijvoorbeeld ook op leer strijken of op synthetische materialen (polyeters e.d.)???
En heeft iemand dit al geprobeerd?
Ik hoop heel erg dat hier nog iemand op komt die me kan helpen.
Ik vroeg me namelijk af of je ook dingen op een leren portemonnee kan strijken.ik wil namelijk erg graag een elvis portemonnee maken voor mijn vriend omdat ik er nergens 1 kant en klaar kan vinden.
Ik hoop dat iemand me kan helpen.
Groetjes Ramona.
@Ramona. Ik denk dat je er alleen stevige, goede kwaliteit stickers op kan plakken, die goed houden. Typ stickers Elvis Presley b.v. bij marktplaats.nl en je vindt enkele aanbiedingen. Bij de volgende links vind je stickers van Elvis Presley : eerste link, tweede link. Succes !!!
Ik denk niet dat het met een autosticker gaat lukken die zijn meestal al te groot.En ik ben bang dat er door het gebruiken van de portemonee als snel lucht onder de sticker zit waardoor hij weer loslaat.bedankt voor het zoeken naar de sticker’s en je reactie terug.
Groetjes Ramona.
@Ramona. Er op schilderen met de juiste verf. Vraag in de winkel welke verf er goed schildert op leer en dan fixeren??? Dan is de autosticker misschien een mooi voorbeeld !!!
ik las dat je transferpapier alleen kunt printen en gebruiken met een inkjetprinter iemand met ervaring?
liefs miranda
Hallo,
Ik wil een naam afdrukken op transferpapier.
De naam moet 25 cm breed zijn en 7 cm hoog, vandaar dat ik de naam in de lengte van het papier wil afdrukken.
Dit lukt me echter niet. Kan iemand me hierbij helpen?
Groetjes Chantal
@Chantal. Maak je de tekst in Word, dan de pagina-instelling op liggend zetten.
Dat doe je bij bestand, paginainstelling.
Je lettergrootte pas je aan via opmaak, lettertype en punten.
heej ik je moet tog eerst een velletje da folietje deraf pulke voordat je erop kan printen want ik had op zwart shirt gedaanen werd een grote witte vlek wat kan dat zijn ik heb transfer papier voor zwarte katoenen shirts
@Rick. Ik heb alleen ervaring met transferpapier voor lichtere textielstoffen.
Er is wel altijd een handleiding bij, dus lees die goed door.
@ Transferpapier voor donkere stof koop je o.a. bij V&D
De kosten zijn: voor op lichte shirts 6 vellen €6.95;
voor op donkere shirts zijn de kosten 4 vellen €6.95.
Ik heb net geprint op papier voor lichte shirts.
Via heel dat stappenplan heb ik de afbeelding gespiegeld, print ik het uiteindelijk uit via Word, komt hij er alsnog ongespiegeld uit.
Of is het wel goed en hoort het zo dat het plaatje aan de witte kant recht staat en aan de geruite kant gespiegeld?
Ik weet het niet.
Het is al gelukt.
Paint spiegelde hem, mijn printerstand ook.
Dat is tegenstrijdig dus wordt het samen weer ongespiegeld.
Niet zo heel slim.
@Nann. Goed gedaan, de aanhouder wint. Succes verder….
@Anous Strijken op rolgordijn:
Heb ik wel eens geprobeerd! Werkt prima, afhankelijk van de kleur rolgordijn. Ik heb op een donkerblauw rolgordijn gele sterren gestreken, met idd transferpapier voor donkere stoffen. erg cool
hoe zijn de ervaringen met wassen
en bij intensief gebruik blijft het dan mooi
zu je het bv aanbevelen voor iemand met een klein restaurant om op de kleding te hebben voor het personeel
@Jelle. Kleding voor personeel moet vaak en intensief gewassen worden. Belangrijk daarbij is dat het bedrukte optimaal leesbaar blijft, niet loslaat en niet verkleurd. Mijn advies : Kies voor duurzaamheid en kwaliteit. Surf bijvoorbeeld naar bedrukken kleding of naar bedrijfskleding bedrukken.
vraagje:
de vraag is ook al eerder gesteld, maar hoe krijg je een strijkprint er weer af?
heb een shirt waar door het wassen de print raar is geworden en die wil ik er graag weer af hebben..
weet iemand hoe dat moet?
bedankt!!
hallo,
de gebruiksaanwijzing van de HEMA staat dat je 60sec je strijkbout erop moet houden. Nu is bij mij dus 1 print helemaal verbrand. Elenea, jij geeft aan maar 10sec. is dat dan wel voldoende? Dat fixeren moet voor een goede kwaliteit dus eigenlijk altijd?
@Maaike. ALTIJD eerst op een proeflapje uitproberen.
ik ben op zoek naar transferpapier dat niet zo een plastieklaagje op je kleren strijkt maar gewoon de inkt overdrukt. Heb het ooit eens gehad, maar weet niet meer welk merk. Iemand een idee?
ik denk dat je sublimatie bedoelt, dit is niet met je eigen strijkijzer te strijken, en kan alleen op 100 % polyester.
Of bedoel je geen plastic laagje tussen de letters ? dat je gewoon het textiel ziet een geen “waas”. Dat is er wel in vele kleuren en soorten te krijgen, met glitters, glow in the dark, en in alle soorten letters of losse blanco vellen , maar dit is niet te printen, dit is al in kleur en verkleurt niet in de was. hier kan je hele leuke dingen zelf mee uitknippen, of snijden. dit is een hele andere techniek dan de printtransfers maar is op alle soorte stof te strijken ook wit op zwart of andere kleuren op donkere ondergronden. helemaal leuk voor creatieve mensen…
en klopt op (rol)gordijnen met glow in the dark is ontzettend leuk, of een kussen sloop, dekbed,lampenkap en ga zo maar door. The sky is the limit
Moet je die afbeelding dan gewoon op normaal a4 papier uitprinten?
Beste mensen.
Nadat ik aandachtig jullie reacties heb gelezen ben ik tot de aangename conclusie gekomen dat ik dit product in geen geval door mijn Epson SP 9900 laat rollen. Iemand ervaring met groot formaat?
Vr gr maarten
nou, ik heb het ook eens geprobeerd.
printen enz…alles ging prima!
alleen omdat ik het op een donker shirt heb geprobeerd zie je daarom waarschijnlijk de rand om het plaatje erg goed.
dus had ik toch het papier voor donkere kleding moeten kiezen.
ik ben er ook achter gekomen als je op donkere kleuren wilt strijken dat je je logo/tekst kwa kleur lichter moet houden anders valt het weg in het shirt. (eigenlijk net een tint te licht houden voor het gevoel)
maar goed dat weet ik dan weer voor de volgende keer! 😉
want ik ga zeker meerdere maken, ik ben er fan van!
Hoi,
Ik wil samen met een paar kinderen witte t-shirtjes maken met lollige teksten erop. Ik heb een laserprinter. Heeft iemand enig idee waar ik het transferpapier (voordelig!) kan kopen op internet of in de winkel en hoe ik het beste de teksten of figuurtjes kan verwerken op het transferpapier?
Groet, Pearl
Bij de Hema.
Hallo,
Ik wil graag Hema transfer papier kopen. Maar heeft iemand hier ervaring mee voor lichte t-shirts? Komt de print er mooi uit te zien en was je het er niet zomaar af?
Groetjes, Nienke
Hi Elenea,
Vanavond heb ik naar aanleiding van jouw hobbyblog 4 witte shirtjes met print bestreken dmv Hema transfer papier. Het is heel goed gelukt. Heel hartelijk dank voor je blog, ik ben er blij mee!
Groetjes van Louise
Hallo,
Ik wil graag een feloranje t-shirt bedrukken met een zwarte tekening. Kan iemand met ervaring msschien zeggen of dit zou kunnen lukken of niet?
Groetjes
Hallo,
Ik heb een afbeelding die over twee a4tjes is verdeeld, maar bij het opstrijken houd ik een mini randje wit weet iemand hoe ik dit op kan lossen?
Groetjes
@Marisca. Iets over elkaar leggen en dan strijken.
Hallo,
ik ben een kinderbegeleidster en als activiteit in thema tv figuren, had ik graag met de kids een eigen t-shirt gemaakt. Kan ik een kleurplaat afdrukken op dit transferpapier en de kinderen dit laten inkleuren, met bv textielstiften of dergelijke of zou dit niet gaan?
Iemand andere tips om dit te doen, zodat de kinderen een eigen leuke t-shirt kunnen maken?
alvast bedankt
groetjes Dorien
als je een foto op word hebt staan, moet je naar bestand>afdrukken..>eigenschappen>basis
en klik dan op spiegelbeeld
je hoeft niet perse paint te gebruiken
moet je perse transferpapier gebruiken
Kan het strijken op textiel ook 2 dagen na het afdrukken op transferpapier?
Hallo,
Wie heeft er ervaring met transferpapier van de inktboer voor donkere kleding? Ik heb alleen een engelse beschrijving en kom er niet uit.
Ik heb veel ervaring met transferdruk, maar dit papier heeft een andere werkwijze. Als ik het goed begrijp leg je de foto naar je toe, dan strijken. Maar hoe en wanneer verwijder je het achterste papier?
Hey allemaal, ik heb een vraagje. Ik wil 1 afbeelding op 2 shirts drukken, moet ik deze dan twee keer printen of kan ik mijn print een tweede keer gebruiken?
Alvast bedankt!!
@Cindy. Twee keer printen.
Hallo,
Als ik het goed begrijp kun je de tekening of foto eerst op gewoon papier uitprinten en dan moet je die tekening of foto of het transferpapier strijken?
Groetjes…
Ik heb een probleem. Mijn kleuren worden veel te donker als ik het folie op een wit T-shirt strijk. 123-inkt weet ook niet wat ze er mee aan moeten. Zo is het niet leuk om een t-shirt te maken. Hellup.
hey ,
ik wil iets op mijn shirt strijken,
kan dat op alle shirts of moet je daar een speciaal shirtje voor hebben? en moet je hem in spiegelbeeld printen of gewoon normaal? xxxx
Gilafloor@
Goed de tekst lezen in het artikel:
daar staat o.a. vermeld :
Let wel op dat je het in spiegelbeeld uitprint (zeker belangrijk met tekst).
T shirt is meestal van katoen, dus dat moet lukken.