Taart van karton als Sinterklaas surprise is leuk om te maken en om je cadeau er in te verstoppen. Voor de kartonnen taart teken je op stevig karton twee grote cirkels. Zo groot als jouw taart moet worden.
Taart van karton als surprise
- Teken op stevig papier een rechthoek (hoogte tussen de ronde cirkels) zo lang als de omvang van je taart en zo hoog als de hoogte van je taart.
Knip dit uit met hier en daar een uitsteeksel om vast te plakken aan je cirkels. - Plak eerst de onderkant met stevige lijm aan de uitsteeksels van de rechthoek.
- Kado erin, opvullen met krantensnippers en dan plak je de bovenkant aan de uitsteeksels van je rechthoek.
- Plak de ronde randen dicht met papiertape. (Je kan er nog een (aantal) kleinere cirkel(s) bij opplakken met opnieuw af te meten rechthoek(en), dan wordt je taart hoger.
- Beschilder je taart en deroreer je taart met dingen die jij leuk vindt voor op de taart.
- Een kind kan de taart decoreren……….
TIP : Je kan ook de taart van keuken en/of WC rollen maken. De keuken en toiletrolletjes knip je in de hoogte die jij wil, daar plak je de cirkels op en je schildert en decoreert de taart zoals jij wil.
Vergeet niet tussen de WC-rollen je sinterklaas cadeautje te verstoppen ……
21 reacties
Hoi,
Ik heb wel eens als surprise een huwelijkstaart gemaakt van piepschuim. Drie ronde lagen van oplopende grootte. In het midden een uitholling voor het cadeau, daarna de bodem bevestigd. Versiert met bloemetjes etc van vouwblaadjes. Vlak voor aanvang pakjesavond scheerschuim als decoratieslagroom erop gespoten. Groot succes!
ik ga het proberen heel messchien volgengs mij en ik doe een rest van een fabrieksnippers
ik ga ook proberen om z’n taart te maken, kyken of het met lukt!!
haha, jullie horen (misschien) nog wel van my of het me is gelukt 😉
@Chantal. Succes en als die lukt, stuur je dan een foto naar deze weblog? Om te foto naar mij te sturen klik je op Elenea of op Contact in deze website.
hey
gaaf idee
ga ‘k ok doen!!
Dit is wel origineel. Doe ik ook. Echt gaaf hoor!!
dank u wel ik heb veel hieraangehad
super idee!! egt heel leuk!!
bedankt 😉
Máár hoe moet je dit doen zonder verf??
Vast bedanktt!
Even een vraagje.. waar kan je het piepschuim makkelijk halen?
haai ik heb 3 cirkels gemaakt van karton.. en die met peurschuim op elkaar gelegd. Maar hoe krijg je de gaten ertussen nou dicht?
Xxx
IK GA DEZE OOK MAKEN HOOR
Hoi allemaal, neem eens een kijkje op mijn website, daar zijn bijna alle taarten gemaakt van piepschuim!
http://www.siertaartenhuis.punt.nl
Groetjes, Mieke
Piepschuim kan je halen bij de doe-het-zelf zaken, daar heb je 5 platen van 2 cm, 4 cm en 6 cm dik!
ik gebruik voor taarten meestal de platen van 4 of 6 cm.
hallo,
ik wil deze taart graag maken als surprise. Nu zou ik graag een foto willen zien omdat ik de uitleg niet helemaal begrijp. Want hoe krijg je dan van die ronde schijven erop.Ik hoop op een snelle reactie,
eveline
@Eveline. De rechthoek (hoogte tussen de ronde schijven) knip je uit met uitsteeksels en die plak je vast aan de cirkels. Vind je het niet stevig genoeg, plak het dan nog goed vast met papiertape, daar kan je ook op plakken en schilderen met acrylverf.
klinkt super.. maar ik ben zó ontechnisch en ik snap het niet echt xD maar ik ga het sowieso proberen en laat weten hoe het is gelopen!
en als er iemand is; ik snap deze stap niet:
Teken op stevig papier een rechthoek (hoogte tussen de ronde cirkels) zo lang als de omvang van je taart en zo hoog als de hoogte van je taart
Heel leuk idee ……………
Ik denk dat ik weet hoe die stap werkt.
Je moet twee cirkels onder elkaar (met wel een wat grote ruimte ertussen) tekenen.
Daar tussen, in die ruimte, teken je de rechthoek.
Hoe groot die ruimte tussen de cirkels is, kun je zelf bepalen. Zo hoog wordt de taart dan.
Ik hoop dat je er iets mee kunt.
Groetjes Fien
@Fien. Lieve mensen, sturen jullie mij een foto van jullie Sinterklaas-taart-surprise, dan plaats ik die bij het artikel hierboven.
Help, ik moet een vulkaan maken, maar ik weet niet hoe. Ik hoorde dat kippengaas handig is, maar zijn er nog andere manieren want kippengaas is nogal duur. Kan het bijvoorbeeld ook met een ballon en dan uitsteksels van karton? Groetjes Nina