Balsamico is pittig en qua smaak hangt het tussen zoet en zuur in. Met een paar druppels maak je groente extra lekker. Je maakt bijvoorbeeld witlof (heel even stomen) of wortels of plakjes meiraap (meiknol) gaar in de oven op 150 graden, in een ingevet bakblik met een beetje olijfolie.
Deze azijn bestaat uit een hoeveelheid ingekookt sap van druiven, aangevuld met gewone azijn Het wordt een aantal jaar in houten vaten gerijpt. De verhouding most en azijn bepaalt de kwaliteit. Het is een zoetige azijn. DaarVeel van deze azijnen hebben een kermerk, een getal op de fles staan. Dit getal geeft aan hoe oud de balsamico is. Hoe ouder hoe lekkerder.
Balsamico maakt groente lekkerder
Op de nog warme groente doe je een paar druppels olijfolie (extra vierge), zout, peper en net zoveel druppels van deze azijn. De groente smaakt veeeeeeeeeel lekkerder !!
Nog enkele lekkere recepten met aceto tradizionale b. di modena:
- bals…. aardappelen en snijbonen uit de oven
- Varkenshaasje met deze Italiaanse azijn
- Biefstuk met Aceto
- Vanille-ijs met deze azijn
- Zet je geluid van de computer aan, neem even de tijd en er verschijnt een heerlijk simpel recept van aarbeien met Acteo